Menu strony

Jak trafić na dobre filmy?

Urządzenie WD TV Live Hub
Przy dzisiejszej dużej liczbie różnych filmów, kanałów telewizyjnych i kin, znalezienie idealnej opcji sprawia kłopoty. W zależności od potrzeb i upodobań sięga się do rozmaitych źródeł. Często niestety znajduje się coś nieinteresującego lub też zupełnie niezgodnego z oczekiwaniami.

Komedie okazują się nieśmieszne, a horrory nie są przerażające. W jakich źródłach więc szukać godnej zaufania i satysfakcjonującej wiedzy dotyczącej kina?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacje

Zdecydowanie dobrze jest zasięgnąć rady dobrych przyjaciół. Jeżeli oglądali dany film, mogą go nam polecić lub też nie, jak również w razie konieczności opowiedzieć jego fabułę. Innym sposobem, bardzo powszechnym, jest sprawdzenie w sieci. Recenzje filmowe w sieci są różnej jakości, w zależności od strony internetowej, na której zostały umieszczone. Na pewno jest ich duża liczba, co daje bardziej jasny ogląd. Oprócz tego na stronach internetowych poświęconych tematyce filmowej użytkownicy mogą oceniać poszczególne filmy. Taka średnia ocen oraz sporządzane według niej rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli osobno filmy sensacyjne, dreszczowce i tak dalej.

Recenzje można spotkać również w prasie codziennej, jak i w czasopismach, zwłaszcza tych poświęconych w całości filmowi. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla tych, którzy książkę czytali, będzie to duża pomoc.

Nagrody, festiwale, zwiastuny

Kolejną wskazówką dla poszukujących mogą być statuetki wygrane przez dany film, jeśli takie były. Jeżeli ktoś lubi filmy akcji, może poczytać o nagrodach przyznanych w tej kategorii i w ten sposób trafić na dobrą pozycję.

Innym sposobem jest uczestnictwo w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to festiwale tematyczne (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla tych, którzy chodzą do kina, zachętą do obejrzenia filmu może być jego zwiastun pokazany przed innym filmem. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam również ogląda się zapowiedzi filmowe, a także programy poświęcone kinu. Na programach wyłącznie dla dzieci znajdą się filmy dla dzieci, a także zwiastuny nowości kinowych z tego gatunku.
Napisał: B.S.
23/04/06, 07:01:03