Menu strony

Ptaki w zagrożeniu

Jeżeli jesteś człowiekiem uczulonym na problemy ekologiczne i pragniesz ratować ptaki, jest coś, co możesz uczynić. Gwałtowny marsz technologiczny dał światu dużo dobrych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Jednak należy w tej chwili dopisać – światu człowieka. Zwierzęta wymierają przez trujące wyziewy z przemysłu ciężkiego.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Całe hektary wspaniałych lasów deszczowych są niszczone przez ludzi. W wielkim niebezpieczeństwie są ptaki, które opuściły swoje normalne nisze do zakładania rodziny. Niektóre typy zwierząt potrzebują konkretnych warunków, by się rozmnożyć.

Czy ten temat Cię zainteresował? Zobacz też na pomocne notatki (www.czystygabinet.pl/111-preparaty-i-srodki-do-zwalczania-komarow) zawierające równie ważne informacje, które na pewno kompletnie Cię wciągną.

Wycięte puszcze i ruchliwe autostrady sprawiają, że ptaki umierają bezpotomnie. Z tej przyczyny dużo ekologów prosi, by stawiać im sztuczne budki lęgowe.

Kolejne tematy

Majsterkujesz? Wspomóż naturę!

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Człowiek podczas dynamicznego postępu technicznego druzgocąco wpłynął na środowisko. Toksyczne śmierci z nowych fabryk zatruły wodę i atmosferę. Wieloletnie wycinanie lasów zburzyło wiele delikatnych ekosystemów i spowodowało, że do atmosfery przedostaje się mniej czystego tlenu, powstającego właśnie dzięki bujnej roślinności. Sporo zwierząt zostało poszkodowanych przez łupieżczą działalność ludzi.


Budki dla ptaków, wbrew powszechnemu myśleniu, nie są stawiane jedynie do karmienia. Ptaki pragną odpowiedniego kącika, gdzie wydadzą na świat małe i będą je wychowywać. O ile masz dobre serce i trochę kasy do poświęcenia, znajdź w sieci budki lęgowe i zainstaluj je w którymś miejscu. Zanim to uczynisz, dowiedz się, jakie zwierzęta potrzebują punktów do rozpłodu w sąsiedztwie miejsca , w którym mieszkasz. To bardzo istotne, bo różnorakie rodzaje zwierząt posiadają inne wymagania. I tak na przykład budki lęgowe dla sikorek mocno się różnią od schronień, w których osiedlić się mogą nasze swojskie bociany.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Jeśli potrafisz tworzyć różne przedmioty z drewna i posiadać odrobinę wolnego czasu, zbuduj budki lęgowe na własną rękę. Z ich zrobieniem poradzi sobie każdy, nawet największy amator w dziedzinie budowania. Kluczowe jest to, żeby zbadać, jaki kształt i wymiary powinna mieć budka lęgowa dla danego zwierzęcia. O ile nie zastosujesz tych wytycznych, zwierzęta mogą cały czas ignorować twoją budkę. Zanim zamontujesz ją w jakimś miejscu, dowiedz się od specjalistów, gdzie należy ją ulokować. Możesz też poszukać tych informacji w sieci. zwierzęta - bezpłatny dostęp -
Na podstawie danych z: sklep na pTAK!
Napisał: Lidia Kotecka
20/06/13, 07:16:10