Menu strony

Prezenty z adrenaliną

Gdy zbliża się dzień urodzin kogoś z naszych przyjaciół czy rodziny zwykle stajemy przed dylematem, co takiej osobie dać w prezencie. Naturalnie, za każdym razem w podobnej sytuacji sprawdzi się świetna książka, album ulubionego wykonawcy czy perfumy, jednak może warto pomyśleć o czymś całkiem innym?
Wyjątkowy prezent w ogóle nie musi być drogi. W ogóle nie musi być przedmiotem. Może to być na przykład dzień w SPA, albo wyprawa do jakiegoś wyjątkowego miejsca. Powinniśmy zastanowić się co sprawi największą radość osobie, którą chcemy w ten sposób uhonorować. Może jakiś prezent z adrenaliną? Gdy chcemy sprawić przyjemność kochanej osobie, która jest bez przerwy aktywna, wiecznie dokądś pędzi i nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu - to najlepszy wybór.
Prezentokracja z prezentami na każdą okazję
To może być coś bardzo ekstremalnego, jak skok ze spadochronem, czy nurkowanie. Można także zdecydować się na wersję light, czyli na przykład kurs nurkowania. Wszystko jest zależne od charakteru osoby, której chcemy zrobić prezent, a także od środków jakimi dysponujemy.

Takiego typu prezent na urodziny jest świetną alternatywą dla nudnych książek i płyt. Pamiętajmy jednak, by nie przedobrzyć. Jeżeli jesteśmy przekonani co do upodobań jubilata, można go dyskretnie zapytać o adrenalinowe marzenia. Może się na przykład okazać, że taka osoba marzy o skoku na bungee, ale ma potworny lęk wysokości. W tej sytuacji lepiej nie ryzykować i spróbować z czymś mniej ekstremalnym.

Zwróćmy też uwagę od kogo kupujemy taki prezent. Sprawdźmy opinie w internecie. Firma organizująca takiego typu przedsięwzięcia powinna działać w zgodzie z najlepszymi standardami bezpieczeństwa. Dowiedzmy się czy zagwarantowana jest opieka licencjonowanych instruktorów. To szczególnie istotne, kiedy decydujemy się na bardzo ekstremalne doznania, jak skok z samolotu czy eksploracja głębokich jaskiń. Nie obawiajmy się pytać o uprawnienia i licencje, sprawdzajmy ich autentyczność i zgodność z przyjętymi dla konkretnego sportu normami. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nikt nie chce w ramach podarku na urodziny doprowadzić do wypadku kogoś bliskiego. Bawmy się świetnie, ale bezpiecznie!


Kolejne tematy

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

Stereo, wieża
W tym tekście głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć statystyczny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich i polskich utworów, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej egzotyczni muzycy są u nas całkowicie deprecjonowani, niesłuchani.
20/02/24, 07:11:03