Menu strony

Elementy, które przydają się podczas pobytu na strzelnicy

Strzelnica to miejsce, gdzie obowiązują specjalne zasady ostrożności. Zabezpieczenia zastosowane w różnorodnych pistoletach bywają niewystarczające, najbardziej niedoskonałym elementem w takiej sytuacji jest człowiek, który czasem popełnia błędy. W celu zniwelowania skutków tych błędów, ale też w celu ochrony niektórych organów wykorzystuje się profesjonalne elementy. Akcesoria ochronne są konieczne do zachowania bezpieczeństwa podczas używania broni palnej.
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Słuchawki taktyczne są konieczne przy okazji używania broni palnej we wnętrzu o betonowych ścianach. Wystrzał z pistoletu, wzmocniony odbiciami od ścian jest bardzo niebezpieczny dla słuchu. Może powodować tymczasowe, bądź nawet stałe uszkodzenie słuchu. Z tej przyczyny znajdowanie się na strzelnicy bez specjalnych słuchawek na uszy jest zabronione, a władze obiektu muszą dostarczyć taki elementy wszystkim chętnym.

Kolejnym znaczącym organem, który można przypadkowo uszkodzić w czasie ćwiczeń na strzelnicy są oczy. Cząstki prochu po oddaniu strzału dostają się niekiedy do oczu, niekiedy nawet uszkadzając wzrok. Dlatego dobrze posiadać przy sobie okulary taktyczne. Oprócz wzmocnionej bariery mechanicznej, takie okulary zapewniają dobrą wentylację oraz różnorodne filtry optyczne, które przydają się podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu, w rażącym słońcu.

Sprzęt dla zapaleńców

Kolejne tematy

Gdzie da się kupić akcesoria taktyczne?

Profesjonalny sprzęt taktyczny - Cqb.pl
Pewnego rodzaju zawody bądź przyzwyczajenia wymagają równie specyficznego wyposażenia, jaki spełnia wiele zadań. Nader charakterystycznym okazuje się być sprzęt taktyczny, w którego skład wchodzi dużo przedmiotów dostępnych w nie jednym sklepie stacjonarnym, oraz w sieci.


W rozmaitych sklepach z akcesoriami militarnymi można również kupić różne potrzebne drobiazgi. Kabury na pistolet, zapasowe magazynki ale również specjalną odzież. Nierzadko na strzelnicach można zobaczyć spodnie taktyczne. Są to spodnie specjalnie zaprojektowane do noszenia broni, są one stosowane przez wszystkie służby porządkowe i wojsko.

Od standardowych spodni odróżnia je zestaw szczegółów, z czego najbardziej zauważalnym są większe szlufki pozwalające na zamocowanie profesjonalnego pasa z bronią.

Zaabsorbował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik - to niezwykle użyteczna propozycja, która także będzie warta Twojego zainteresowania.

Ponadto w tego rodzaju spodniach znajduje się wiele pojemnych kieszeni i pomocnych schowków na potrzebne akcesoria – latarki, noże czy dodatkowe magazynki. Częstym dodatkiem są również karabinki, do których przypina się klucze czy telefon komórkowy.
19/03/09, 07:20:02