Menu strony

Malowanki kształtują fantazję

To malowanki sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał edukacyjny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych możliwości.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

najmłodszy zawsze kreuje w malowankach to, co zna i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa. Są oknem, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które zrobiło. Jest to wspaniałe narzędzie potrafiące stymulować myślenie, gdyż po pierwsze akurat wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. maluch wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem rozwoju. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej dziecka” (R. Fisher). Kształtowanie się zdolności poznawczych dziecka to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych przepisów.

Przejdź na kolejną witrynę - tam czeka na Ciebie kompleksowy tekst (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/dla-maturzystow/) tego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

Możemy jednak wpływać pośrednio, zapewniając dzieciom ciekawe doświadczenia, oferując kształcące zabawy i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje dziecko ma ochotę pomalować, lecz nie ma na czym lub brakuje mu weny. by uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wieleinspiracji i entuzjazmu. Na poziom graficzny prac duży wpływ ma ogólna ruchowa sprawność ramion. Zabawy absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy dziecku „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie udawało się dziecku jeszcze efektywniej.


Kolejne tematy

Obejrzyj ciekawy film

Pochłanianie filmów to z pewnością jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Osobnik wycieńczony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera sobie różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na film premierowy, ukrycie się w domowym zaciszu przed laptopem lub projekcja w większym gronie przed domowym kinem z dużym TV.
Na podstawie danych z: Animade
Napisał: G.S.
20/07/03, 07:16:12