Menu strony

Najlepsze książki na komputer!

XX wiek kojarzy nam się z ogromnym postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak mocno zmieniła nasze życie, że nie możemy się bez niej obejść. Bo kto wyobraża sobie dzisiaj życie bez radia i telewizji? A co by było gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny wcale nie zwalnia a wręcz przeciwnie - cały czas przyspiesza. XXI wiek to era elektroniki i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących na świecie mogą być na przykład książki elektroniczne czyli ebooki.

Bardzo ciekawą formą literatury są książki audio, które skierowane są głównie dla dzieci nie potrafiących czytać, niewidomych oraz ludzi leniwych. Taki typ lektury jest zdecydowanie wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu składać litery w słowa a słowa w zdania. Lektorzy czytający takie książki są zwykle profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi się podobać ich sposób narracji...

W formie audiobooków wydawane są często bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi jeszcze czytać to może to być świetny sposób na zachęcenie jej do nauki czytania. Ta forma przekazu jest lepsza dla dziecka od telewizji, ponieważ bardziej rozwija wyobraźnię. Rodzice cały czas sadzający swoje skarby przed telewizorem powinni się zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można odpalić audiobooka, albo jeśli nie mamy - laptopa (w tym miejscu dowiesz się więcej: więcej informacji). Oczywiście ekran możemy zamknąć.

Dla starszych dzieci powstały streszczenia lektur. Chyba każdy pamięta nudne „klasyki” do czytania których zmuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać bardzo pomocne. Musimy jednak pamiętać, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,streszczeniach możemy zarobić tzw. banię...

W wersji elektronicznej kupimy ,także sporo pozycji dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w sieci znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię. Na komputerze możesz również oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest wielki!

W formie elektronicznej możemy też kupić wzór pozwu rozwodowego i to zarówno w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów.

Odkryj dokładniej omawianą problematykę i zobacz treść (http://ipschool.pl/en/kindergarten/staff). Są tam analogiczne teksty, zatem zapewne znajdziesz dla siebie coś wartościowego!

Jeśli wyraz alimenty przyprawia Cię o gęsią skórkę, to koniecznie zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu...

Do odczytania b-booków nie jest niezbędny czytnik e-booków. Równie skutecznie, możemy odtworzyć elektroniczną książkę na ekranie tabletu (Tablety PC Apple od Ceneo). Trzeba tylko zainstalować odpowiednie programy, jak np. Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Kolejne tematy

Rewelacyjna alternatywa na czytanie więcej książek

książki i audiobooki
Obecnie niestety coraz mniej osób czyta książki. Sporo profesorów bije na alarm, że sporo osób nie przeczytało w ciągu zeszłego roku ani jednej pozycji. Jeżeli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpienia jest w wysoce opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony dużo ludzi korzysta z innych możliwości zapoznawania się z nowymi książkami. Przede wszystkim zdecydowanie wielką popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można czytać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są teraz wielce popularne - bez wątpliwości korzysta z nich dużo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby najczęściej korzystają również z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Zwykle takie pozycje czytają znane osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.


Czy w erze internetu książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie... Moim zdaniem większość z nas nigdy nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na ekranie komputera.

Nie zwlekaj oraz sprawdź zawarte tu uwagi na nasz temat (https://szkola-terapeutyczna.pl/). To zapewne okażą się godne Twojej uwagi informacje - zwyczajnie kliknij ten link.

Papier elektroniczny może się okazać poważną konkurencją dla klasycznych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do zwykłych książek na pewno o nich nie zapomną...
20/08/04, 07:18:03