Menu strony

Kilka słów odnoszących się do muzyki

Choć zapewne można jakoś sobie wyobrazić swoje życie bez muzyki, to jakby nie patrzeć nie jest to przesadnie kusząca perspektywa. W końcu praktycznie zawsze słuchanie muzyki powoduje, że niejako jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy choćby pod uwagę słynne powiedzonko, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w tym tekście nieco zagadnień związanych ze światem muzyki.
koncert
Jakie zespoły są najlepsze? Cóż, w tym momencie w grę wchodzą już subiektywne osądy. Bo czy tak naprawdę można w zupełności obiektywnie rzec, że jakiś zespół muzyczny jest przeciętny, kiepski bądź wręcz przeciwnie - rewelacyjny? Z całą pewnością nie. Muzyka to nie matematyka, a więc nie jest dziedziną nauki. I to niesamowite w muzyce - mamy możliwość przynajmniej całymi godzinami dywagować z własnymi przyjaciółmi o muzyce. Wszyscy mamy ulubione zespoły, za które niemalże bylibyśmy w stanie się pokroić. Fantastycznym bandem jest na przykład bardzo znany Queen. Ogromna szkoda, że Freddie Merkury umarł na AIDS!

Angielski zespół Queen (na spowodował, iż cały świat się w jakimś sensie odmienił. Ogromnym atutem tamtego okresu - czyli lata 60, 70 i 80 jest to, że choć już niepodzielnie rządziła komercja, to tak czy siak nie było tak, iż tylko miernoty były na topie. Nie należy sądzić, że aktualnie jest dużo gorzej, ale jakby nie patrzeć kiedyś w świecie muzyki było o wiele lepiej. Pewnie niesłychanie wielu melomanów zgadza się z tym. Ciekawe jest również to w jaki sposób podchodzimy aktualnie do kwestii piractwa.


Kolejne tematy

Który gatunek muzyki jest przez nas z przyjemnością wybierany?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Muzyka jako jedna z dziedzin naszego życia bez wątpliwości niejednokrotnie towarzyszy nam podczas różnych przeżyć w trakcie naszego bardzo trudnego funkcjonowania . Niemniej jednakże jak się okazuje nasze gusta muzyczne po wielokroć są ogromnie odmienne, w następstwie tego tez trudno jest znaleźć muzykę uniwersalna, która w dużej mierze nadzwyczaj dobra dla każdego.

Piractwo muzyczne jest wielkim problemem - można w sumie rzec, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy bądź firmy producenckie tracą wielkie pieniądze. Trudno w sumie powiedzieć, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, ale w żadnym wypadku nie należy wmawiać, że to nic wielkiego. W szczególności, iż funkcjonuje dużo tych rozwiązań, dzięki którym nareszcie możemy najzupełniej legalnie słuchać ulubione piosenki!

W jaki sposób? Cóż, godne znaczącego zainteresowania są serwisy takie jak chociażby Youtube. Zapewne twórca wolałby, abyśmy zakupili jego album, ale bez cienia wątpliwości Tom Waits albo Madonna nie tracą na tym, że szukamy ich twórczości na Youtube. A więc dbajmy o to by słuchać muzykę, ale robić to w taki sposób, aby w żadnym razie nie szkodzić swoim ulubionym twórcom.
22/03/04, 10:02:32