Menu strony

Amatorzy muzyki jazzowej nie mogą narzekać na brak zdolnych artystów w tym gatunku

Jazz to ten typ muzyki, który w dzisiejszych czasach jest odrobinę w odwrocie. Oczywiście i niegdyś nie było tak, że autentycznie wszyscy uwielbiali jazz, lecz niewątpliwie amerykański albo polish jazz były popularniejsze. Cóż, można w sumie powiedzieć, iż jazz ma wielką konkurencję. Skoro na rynku powstało dużo więcej typów muzycznych, przykładowo reggae bądź electro, to nie może zdziwić, że jazzmeni powinni przywyknąć do owej sytuacji. W rozgłośniach radiowych i w TV królują zgoła odmienne style, więc jazz zapewne będzie ciągle mocno niszową muzyką.
Koncert jazzowy
Jednakże w dalszym ciągu melomani mogą świetnie spędzać wolny czas na słuchaniu mocno nieprzeciętnego jazzu. Weźmy chociażby w rachubę Sylwię Grzeszczak albo Jordi Savall Espana Antigua. Taki człowiek, który uważa, że w ciągu ostatnich dekad jazz jest w pełnym odwrocie zasadniczo jest w błędzie. Najzwyczajniej jazz wrócił tam gdzie zaczął - do undergroundu. A więc w dalszym ciągu jazz jest mocny, lecz nie jest dla wszystkich. W sumie jazz jest jak gustowne samochody - czyli nie jest dla każdego.

Jordi Savall Espana Antigua na Savall Espana Antigua na Chociaż to pewnie niezbyt dobrze trafione określenie - przecież samochody dla nielicznych są z reguły wygórowanym wydatkiem. A generalnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, niż na ten przykład słuchanie electro. Można powiedzieć, że słuchanie jazzu jest w sumie bezpłatne. I wcale nie chodzi o kradzież muzyki. Przecież w serwisie Youtube wszyscy zainteresowani mają możliwość odsłuchać praktycznie każdą piosenkę. A gdy w grę wchodzą znane utwory, to w sumie wybór jest nieograniczony.</div>

<div id="internal-entry" class="cls"><div class="internal-entry-header">Kolejne tematy</div><h2 class="art_list_title"><a href="http://www.ppiw-forma.pl/a-40-jakiej-muzyki-najchetniej-sluchamy-wspolczesnie.html">Jakiej muzyki najchętniej słuchamy obecnie?</a></h2><div class="art_list_entry"><div class=pearl jam
Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet bohatersko zaryzykować ogłoszeniem, że hobby to niesłychanie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustannie rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy ogromnie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która rzecz jasna jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa tymczasem wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, obojętnie od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej wprawdzie również w temacie muzyki posiadamy wybitnie zróżnicowane zdanie.
Są również stacje radiowe, które stawiają na jazz, w tym również polish jazz (zobacz tutaj ). Głównie mowa o rozgłośniach działających w Internecie. Sporo stacji zostało otworzonych przez Polaków, ale w dobie niczym ograniczonego dostępu do zagranicznej części Internetu, nie ma najmniejszego kłopotu z tym, aby w domu bądź biurze słuchać angielskich czy amerykańskich stacji.

Wejdź na proponowany wpis, a zgłębisz dane na opisywany wątek jeszcze bardziej - zapewne okażą się nieprzeciętne i całkowicie Cię wciągną.

Na koniec artykułu warto jeszcze napisać, że fantastyczną piosenkarką jest polska Sylwia Grzeszczak. Prawda jest taka, iż Sylwia Grzeszczak i jej krążek pt. Komponując siebie to niemalże dzieło [TAG=sztuka' title='Jordi Savall Espana Antigua'/>
. To doskonałe, że działają młode wokalistki po których widać, iż robią karierę, bo uwielbiają muzykę, a nie sławę i pieniądze. A to nie jest aż takie zbyt często w bardzo szybko biegnącym świecie.
21/01/13, 08:23:05