Menu strony

Nie trać czasu na słabe filmy

kino
Kino to bardzo lubiana rozrywka, dostępna od ponad wieku. Od kiedy panowie Lumiere upowszechnili swój twór zwany kinematografem, ruszające się obrazy zyskały sobie niezwykłą popularność. Nie powinno się dziwić, bo to chyba najlepiej przyswajalna wizja świata wymyślona przez innych ludzi. Książki czyta się długo i rzadko są równie lekkostrawne, jak większość produkcji filmowych; muzyka zaś nie daje nakarmić niczym wzroku.

Kinematografia łączy i to, i to, a do tego w prosty sposób ukazuje to, co wyobrażał sobie autor scenariusza, nie pozostawiając luk na żadne niedomówienia. Współczesne filmy są wizjonerskie, nasycone niesamowitymi animacjami, a dźwięk jest zrealizowany w sposób, który, przy przy pomocy sali kinowej bądź kina domowego, po prostu wgniata w fotel.

To tyczy się udanych filmów, bo oczywiście jest też wiele nieudanych. Zanim zatem pójdziemy do kina wydać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na obraz, który może się nam po prostu nie podobać, rozsądnie jest zobaczyć kilka jego recenzji.

Ten sensowny serwis www (http://dominikkania.pl/) zawiera pokrewne dane na opisywany wątek. Koniecznie zobacz to teraz, gdyż zdobyte informacje całkowicie Cię wciągną.

Teoretycznie jest to możliwie bezstronny opis tego, o czym opowiada produkcja i jakie emocje może wywołać w oglądającym. Filmoznawca jest niestety tylko człowiekiem i pisząc taką opinię w ten czy inny sposób podpiera się swoim gustem i doświadczeniami, więc kilka recenzji tego samego filmu może się istotnie różnić. Rozsądnie jest odwiedzić kilka samodzielnych portali na temat bieżących produkcji filmowych, gdzie recenzenci opisują świeże wrażenia z pobytu w sali kina, lub fora pasjonatów filmów, gdzie także znajdziemy wiele opinii – nie zawsze rzetelnych, choć zwykle dość szczerych. Recenzje filmowe są stosunkowo pomocne w doborze repertuaru, z którym widz chciałby się zapoznać.

Oczywiście poza oceną obrazu: udany, nieudany, ważne jest dla oglądającego coś jeszcze. Bo jeden lubi komedie, a drugi horrory. Nie zawsze sam tytuł produkcji sugeruje, co zobaczymy na ekranie w sali kina, dlatego przynajmniej pobieżnie dobrze spojrzeć, o czym jest ta produkcja. Najbardziej bezkonfliktowym gatunkiem filmowym, który nie zawiedzie lwiej części oglądających, są filmy przygodowe. Twórcy tego typu produkcji mocno starają się o to, by w filmie pojawiały się sceny wesołe, smutne i te, które zwyczajnie powinny oszołomić widza i sprawić, żeby podobało mu się to, co ma przed oczami.


Kolejne tematy

Co to są okładki disccover, z czego okazują się być robione oraz kto je w ogóle kupuje?

fabryki w Bełchatowie
Aktualnie niemało osób zna język brytyjski na tyle, aby znajdować w nim niektóre tzw. chochliki. Przy tego typu zabawie należy wszakże niezwykle uważać, ponieważ dialekt Shakespeare'a, tak jak własny ojczysty, pełny jest różnorodnych gier słownych.


Niezłym przykładem jest określenie twórcy opakowań na płyty winylowe, która jest zwyczajnym połączeniem angielskich słów disc (płyta) oraz cover (okładka), a równocześnie brzmi niezwykle tak jak odmienne określenie z takiego języka, czyli discover (odkryć/poznać).
19/02/09, 07:17:02