Menu strony

Przywracaj przedmiotom nowe życie za pomocą sposobu decoupage

Obraz twojej wysłużonej szafki z drewna już nie przyprawia cię o szybsze bicie serca, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?

Denerwujesz się, kiedy zniszczona skrzynka blokuje przejście w twoim garażu? A może poszukujesz zwracającego uwagę i budzącego podziw upominku dla przyjaciółki? Jest na to rada! Decoupage. To niewymagająca szczególnych umiejętności, stosowana już w Polsce od parunastu lat, a jednocześnie dająca rewelacyjne efekty technika przyozdobienia przedmiotów - internetowy sklep decoupage.


Decoupage
Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata świetności maja już od dawna za sobą, jak i tych nowych, by dodać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby rozpocząć naszą kreatywną historię wraz z techniką decoupage niezbędna jest niewielka ilość fantazji, nożyczki, papierowy motyw (tudzież śniadaniowe serwetki) który mamy w planach nakleić na wybrany przedmiot, klej a także warstwa nawierzchnia która zabezpieczy nasze dzieło czyli lakier. Najpierw zastanówmy się jaki przedmiot stanie się „płótnem” dla naszych poczynań. W dalszej kolejności dobrze zastanówmy się na jaki efekt liczymy - tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/PRZEDMIOTY-DO-OZDABIANIA/281. Złóżmy wycinki, które wybraliśmy w swoistego rodzaju kompozycję i zapamiętajmy jak wyglądają. Pomóc nam w tym może aparat fotograficzny. W zależności od tego na jakim surowcu będziemy pracować (drewno, szkło, metal) należy użyć kleju, przeznaczonego do danej powierzchni. Klej najlepiej jest aplikować delikatnym pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Nie powinna być to gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu pociągnijmy wierzchnią część warstwami lakieru.
decoupage
Ważne jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość warstw jest zależna od grubości materiałów, a upragniony efekt uzyskujemy , kiedy po dotknięciu dłonią powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli odczuwamy pewne niedoskonałości – należy je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i kolejny raz pokryć lakierem - decoupage na boże narodzenie.


Kolejne tematy

Nasze kolekcjonerstwo ma szansę przerodzić się w interes

pl:Eric Sardinas
Numizmatyka, zespala nam się głównie ze zbieraniem monet, lecz nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że inwestycja w monety ma szansę stać się także możliwością na lokowanie kaPITału i rozszerzać nasze fundusze.


Obecnie w internecie skup monet staje się coraz bardziej na topie i nie jest trudno wyszukać obeznanych ekspertów, jacy mogą nam wyjaśnić tę dziedzinę.
1 2