Menu strony

Łuk tradycyjny – czym się wyróżnia i czy opłaca się go kupić?

W dzisiejszych czasach fani łucznictwa mają wielki kłopot z zakupem dobrego łuku. W sklepach znajduje się bowiem tyle najróżniejszych typów łuków, że ciężko jest podjąć stanowczą decyzję.
zielona Mazda


Niezmienną popularnością cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one cechują i czy opłaca się kupić taki sprzęt?


Łuki tradycyjne były niezwykle popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie odmieniły one swojej formy od tamtego czasu. Również dziś cieszą się one dużą popularnością wśród miłośników łucznictwa, w głównej mierze ze względu na to, że mogą je stosować zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki użyciu nowoczesnych tworzyw łuki te odznaczają się aktualnie większą trwałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich odpowiedniki średniowieczne. Obecne modele są też znacznie prostsze do naciągnięcia – siła naciągania równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (łuki tradycyjne).


Jeżeli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednak to, żeby nie miały one żadnych detali wystających poza krawędź majdanu. Nie mogą one również mieć żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby uprościć jego użytkowanie. Można więc powiedzieć, że ten rodzaj łuku jest polecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.
Osobom początkującym może być ciężko uczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych elementów, dzięki którym łatwiej jest poznać podstawy łucznictwa. Jeśli jednak posiadamy już doświadczenie w łucznictwie i chcemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią produkt doskonały dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.
17/09/18, 06:33:18