Menu strony

Który rodzaj muzyki jest najodpowiedniejszy dla maluchów?

To, jakich artystów słucha dzieciak, posiada wielki wpływ na jego rozwój. W zasadzie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich utworach gustuje ich latorośl. Obecna branża muzyczna jest kiepska, tak mówią nawet najbardziej umiarkowani publicyści.


Na pewno trzeba ograniczać młodemu człowiekowi dostęp do modnych aktualnie artystów, w których klipach rządzą nagość i przemoc. Jako mądry opiekun musisz osłaniać swojego malucha przed klipami hip hopowymi z Ameryki, w których występujący używają ohydnego słownictwa.

Tego sortu muzyka może spowodować, że twój dzieciak przejmie niewłaściwe postawy moralne, takie jak brak respektu do kobiet i materializm. Należy napisać to wprost – raperzy nie przekazują słuchaczom żadnych dobrych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Oczywiście niemożliwe jest całkowite odseparowanie dziecka od takich treści.

Upewnij się, że nasze odsyłacze (https://flowshop.org/collections/susz-cbd-sativa-energia) mogą prowadzić tylko do najciekawszych witryn. Jeśli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do przydatnych portali.

Obligacją każdego opiekuna jest więc rozmowa z dzieckiem i wyłożenie mu swojego zdania. Należy koniecznie przekazać maluchowi, że przedstawiane w teledyskach postawy są niezwykle szkodliwe.

Jaka zatem powinna być dobra muzyka (muzyka do sklepu) dla dzieci (zobacz koniecznie: muza dla maluchów)? Trudno ocenić. Najważniejsze jest to, aby rodziciel aktywnie wychowywał dziecko, rozmawiał na temat jego upodobań i podsuwał mu interesujące kapele. Nic tak silnie nie integruje rodzica i dziecka, jak wspólna pasja. Jeżeli jesteś fanem jakiegoś zespołu, podrzuć swojemu maluchowi jakieś płyty – istnieje szansa, że maluchowi się spodobają. Pamiętaj, żeby nie odstręczać młodego człowieka przesadnie moralizującymi pogadankami, spróbuj trafić do niego. Wiedz też, by nie rekomendować mu jakichś dziecinnych artystów, kiedy twój podopieczny ubi bardziej „dorosłe” kapele. Nie można niczego na siłę wpychać, każde dziecko nie lubi, kiedy jest do czegoś nakłaniane. Decyzja o słuchaniu danej kapeli powinna być aktem suwerennej woli dziecka, a nie dyspozycją zaborczego rodzica. Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy znajdziesz: pod tym adresem
21/01/09, 18:23:05