Menu strony

Co możemy powiedzieć o żywieniu zwierzaków

Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w blokach są inne od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany mają wpływ również karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza kluczowych witamin, makro i mikroelementów.
Internetowe sklepy zoologiczne (np. posiadają bardzo duży wybór karmy dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań mokrych. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem bardzo szeroki- zaczynając od dań rybnych, przez drób po dziczyznę. Dużą sławą darzone są karmy suche dla psów (Zobacz marka Dog Design) acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle istotne, gdyż proteiny głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili powinniśmy zwrócić uwagę także na ich składniki i przeznaczenie, inny skład karmy będzie dla psów małych gatunków, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych wyżłów czy bernardynów. Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszystkie aspekty psiego życia, troszcząc się aby składniki w pokarmie równoważyły ewentualne braki żywieniowe.

Jeżeli masz chęć odkryć następne dane na ten temat, zobacz ten link (https://zawodtyper.pl/kod-promocyjny-betclic/), a niewątpliwie on także okaże się dla Ciebie szczególny!

Do równie wysokogatunkowych i chętnie kupowanych należą karmy dla psów pronature.


Kolejne tematy

Którą karmę dla kota najlepiej kupować swojemu pupilowi?

Kot
Teraz na rynku odkryjemy różnorodne karmy dla kotów, wobec tego wybór jest faktycznie gigantyczny. Z tego względu wielu posiadaczy i właścicieli kotów częstokroć ma przed sobą dylemat powiązany z tym którą karmę dla kota wybrać. Oczywiście każda marka gwarantuje, iż to właśnie ich karma dla kotów jest najlepsza i najzdrowsza i bez wątpliwości należałoby ją mieć. Reklamy bardzo często wysławiają takie karmy pod niebiosa mówiąc o ich sporych wartościach oraz korzyściach. Aczkolwiek nie powinno się wierzyć wyłącznie reklamom, bowiem najlepiej samemu przekonać się co do zalet danych kocich karm.

Karmy funkcjonalne mają bardzo istotną funkcję żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej skład, zależnie od choroby i schorzenia będzie innyi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o długie życie naszych podopiecznych wybierajmy mądrze karmy i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.
20/08/28, 09:28:04