Menu strony

Co możemy powiedzieć o żywieniu zwierzaków

Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w blokach są inne od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany mają wpływ również karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza kluczowych witamin, makro i mikroelementów.
Internetowe sklepy zoologiczne (np. posiadają bardzo duży wybór karmy dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań mokrych. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem bardzo szeroki- zaczynając od dań rybnych, przez drób po dziczyznę. Dużą sławą darzone są karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle istotne, gdyż proteiny głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili powinniśmy zwrócić uwagę także na ich składniki i przeznaczenie, inny skład karmy będzie dla psów małych gatunków, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych wyżłów czy bernardynów. Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszystkie aspekty psiego życia, troszcząc się aby składniki w pokarmie równoważyły ewentualne braki żywieniowe. Do równie wysokogatunkowych i chętnie kupowanych należą karmy dla psów pronature.


Kolejne tematy

Jeśli wypoczynek to jedynie nad morzem. Spędź majówkę na nadmorskiej plaży!

Wakacje nad morzem
Gdy myślimy nad tym, gdzie wybrać się na wczasy to idealną opcją wydaje się wypad nad morze. Wiadomo, kiedy ukrop leje się nieba to dobrze mieć w pobliżu ogrom wody. Zwłaszcza, że spacery po plaży, czy też granie w plażową piłkę i opalanie się jest faktycznie bardzo dobrym zajęciem podczas wakacji. Jeśli mamy małe dzieci zawsze można zabrać większy parasol, by nam się dzieci nie spaliły na raka i maluchy będą przeszczęśliwe, gdy będą mogły zbudować piaskowe zamki.

Karmy funkcjonalne mają bardzo istotną funkcję żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej skład, zależnie od choroby i schorzenia będzie innyi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej informacji na ten temat, to kliknij ten link - jest tutaj bardzo świeża wiadomość (www.studiosoda.pl/index.php/wakacyjny-kurs-rysunku-i-malarstwa/) w kontekście takiej problematyki.

W trosce o długie życie naszych podopiecznych wybierajmy mądrze karmy i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.
19/07/20, 07:06:08