Menu strony

Co możemy powiedzieć o żywieniu zwierzaków

Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w blokach są inne od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany mają wpływ również karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza kluczowych witamin, makro i mikroelementów.
Internetowe sklepy zoologiczne (np. posiadają bardzo duży wybór karmy dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań mokrych. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem bardzo szeroki- zaczynając od dań rybnych, przez drób po dziczyznę. Dużą sławą darzone są karmy suche dla psów (Zobacz marka Dog Design) acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle istotne, gdyż proteiny głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili powinniśmy zwrócić uwagę także na ich składniki i przeznaczenie, inny skład karmy będzie dla psów małych gatunków, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych wyżłów czy bernardynów. Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszystkie aspekty psiego życia, troszcząc się aby składniki w pokarmie równoważyły ewentualne braki żywieniowe. Do równie wysokogatunkowych i chętnie kupowanych należą karmy dla psów pronature.


Kolejne tematy

195TAN - Zakupy online znakomity sposób na zakup potrzebnego sprzętu technicznego i odzieży bez konieczności wychodzenia z mieszkania.

Sprzęt muzyczny
W dzisiejszych czasach człowiek ma ogromne możliwości, jeśli chodzi o robienie zakupów. W porównaniu z wcześniejszymi czasami obecnie jest o wiele większy wybór samych marketów a także towarów, które się w nich mieszczą. Wywołało to większą chęć obywateli do wykonywania zakupów nawet, jeśli nabywane przez nich towary nie do końca są im potrzebne.

Karmy funkcjonalne mają bardzo istotną funkcję żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej skład, zależnie od choroby i schorzenia będzie innyi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o długie życie naszych podopiecznych wybierajmy mądrze karmy i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.
21/10/07, 07:03:05