Menu strony

Telewizor plazmowy, telewizory LED i LCD – jaki wybrać?

Już czas zmienić odbiornik telewizyjny na nowy? Zastanawiasz się czy wybrać telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Przedstawione porównania pomogą Ci dokonać dobrego zakupu, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.
Przy zakupie telewizora ważna jest przekątna ekranu, kontrast i trwałość.
Czasem możemy sugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się lokalnych wypaleń na ekranie. Może to mieć miejsce przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnej. Producenci plazm aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie obrazu w telewizorze. W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
W telewizorach LED dzięki technice działania diod i obszernym wachlarzu barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni.

Ten tekst jest niesamowicie interesujący, jednak bez wahania zobacz także ten opublikowany (kamrec.pl/kamery-szpiegowskie) w innym miejscu wpis - on również jest godny uwagi.

Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w tych TV jest zdecydowanie niższe, a trwałość ekranów LED wyraźnie jest większa od trwałości LCD.

Kolejne tematy

W jaki sposób najszybciej odnaleźć bieżący program najpopularniejszych stacji TV?

program tv
Telewizja to dla większości ludzi źródło relaksu i rozrywki, i co za tym idzie nie powinno nikogo zdziwić, że tak wielu ludzi spędza wiele godzin na oglądaniu wybranych programów. Istotne jest, aby wybrać dla siebie to, co w danej chwili szczególnie nas interesuje. Z tej przyczyny względu warto śledzić aktualny program telewizyjny, aby zyskać gwarancję, że nie ominie nas żadna ciekawa produkcja.


Wraz z popularyzacją kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Wybór wielkości odbiornika zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując tv 32 cale czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. To ten parametr decyduje na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech jak na przykład kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt służył ci przez lata.

Źródło: Taniomania
20/08/11, 17:18:06