Menu strony

Czy w ogóle da się zrobić w dzisiejszych czasach karierę w muzyce?

Świat niemal powariował na punkcie programów muzycznych - mowa akurat w tym momencie o takich programach, które tak jakby pomagają w poszukiwaniu gwiazd, niesamowitych piosenkarzy. W zasadzie osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest możliwe, nawet w USA, lecz naturalnie w bardzo dużym błędzie są takie osoby, które twierdzą, że programy takie jak Idol i tak nic nie są w stanie stać. Spokojna głowa - jeżeli ktoś umie fajnie śpiewać, a na dodatek cechuje się niezwykłą charyzmą, pewnie ma duże szanse na zaistnienie.
muzyka
Jednakże w żadnym wypadku nie można sądzić, iż takowe programy są jedyną szansą na chociażby mały sukces. Może myślenie typu: świetna muza i tak się obroni jest trochę naiwne, ponieważ każdy diament należy oszlifować, ale przecież Leonard Cohen dał sobie radę bez uczestniczenia w takich programach. Zresztą skądinąd ciekawy kings of leon także wybił się, choć Wikipedia nie mówi o ich uczestnictwie w Idolu, itp. To jak się wypromować?

Dzisiaj autentycznie wszystko należy potrafić wypromować - czyli nagrajmy piosenki, a później umieśćmy na znanym Youtube. Jednakowoż Youtube nie jest wszystkim. Trzeba również zadbać o to by no ktoś mimo wszystko spojrzał na nasze filmy. Trudne to zadanie, bo na tym świecie takich ludzi jak my jest od zatrzęsienia. Niemal każdy chciałby odnieść sukces, być choćby przez 5 minut na topie, a więc konkurencja jest ogromna. Jednak jeśli ktoś święcie wierzy w siebie, własny "geniusz", nie powinien uważać, że nie jest jakimś wyjątkiem. Umieśćmy swoje nagrania na Fejsie, ale w żadnym razie nie bójmy się krytyki. Chociaż słowa pochwały są miłe, łechtają nasze ego, to tak czy siak nic nam wartościowego nie mówią. Wyłącznie krytyka, oczywiście taka konstruktywna krytyka, jest na wagę złota.


Kolejne tematy

Popularne i podziwiane gwiazdy muzyki rock'owej

koncert
Muzyka na pewno uznawana jest za jedną z dziedzin z życia codziennego, która ma na nas niesłychanie duży wpływ. W życiu bowiem w wielu przypadkach hamuje ona nasze złe emocje, w następstwie tego też tak istotne jest jej regularne słuchanie.

zespół Pink Floyd
Bardzo często obawiamy się takiej krytyki, sądzimy, że to najzwyklejsze hejterstwo, ale czy w istocie prawdziwi muzycy powinni uciekać do takowych zagrywek? Naprawdę nie ma na świecie wykonawców, którzy są tak jakby świętymi krowami - trzeba to wiedzieć! Najbardziej znaczące jest to by nieustannie udoskonalać swoje możliwości, styl. Należy także w odpowiedni sposób wzorować się na wielkich zespołach, zatem Metallica czy judas priest (odwiedź) na pewno mogą wiele interesującego nas nauczyć. Chociaż naturalnie nie powinniśmy zbytnio przesadzać z tą nauką, ponieważ plagiatowanie wielkich nie jest pewnie czymś złym, lecz tak czy siak sprawia, że tak jakby cofamy się, sprawiamy, iż zamiast szybko się rozwijać, zwijamy się, no po prostu zatracamy własny styl. A to nic fajnego.
17/09/01, 12:36:02