Menu strony

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Chociaż popularna muzyka, ta, która jest ciągle puszczana w rozgłośniach radiowych oraz w telewizji nierzadko wpada w ucho, na przykład dance i disco płyty cd/dvd, choć w zasadzie jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, spowodować, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy rozczarowani.

Młodzież, pokój młodzieżowy
A to zapewne jasne: w wielu przypadkach najzwyczajniej taki człowiek, który niejako jest zmuszony do przesłuchiwania nieakceptowanej muzyki bardzo szybko się irytuje: choćby Dorota Rabczewska bądź Justin Bieber w istocie nie we wszystkich przypadkach nie wydobywają w naszej osobie irytacji...

Być może milsze są przykładowo blues płyty cd/dvd? Przede wszystkim ten amerykański blues jest czymś godnym uwagi. Można w sumie rzec, że chociaż blues to aktualnie styl muzyczny przeżywający znaczny regres, a może trochę nawet spadek jakości, to jednakowoż chociażby Norah Jones pokazuje, iż blues na całe szczęście w dalszym ciągu funkcjonuje, nie ma się aż tak beznadziejnie. Przynajmniej tak się może wydawać, na tę chwilę, z perspektywy fana niemal każdego z gatunków.

Kolejne tematy

Koncerty muzyczne mają niepowtarzalną magię

Deep Purple
Chodzenie - jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju wydarzenia muzyczne to niewątpliwie fajna rozrywka. Chociażby koncert znanego Petera Gabriela czy Ellie Goulding to było coś niesamowitego. Nawet jeżeli nie jesteśmy mega miłośnikami danego wykonawcy \ zespołu, to i tak będziemy wielce szczęśliwi. Zakładając, że potrafimy się bawić.


To co mocno cieszy to to, że miłośnicy piosenek mają teraz bardzo duży wybór. Jeśli jakiegoś miłośnika brzmienia interesują country płyty cd/dvd, w autentycznie kilka sekund ma możliwość nareszcie przesłuchiwać wpadające w ucho countrowe piosenki. W sumie country, identycznie jak blues nie jest może na ten moment mega modne, bo dzisiaj bezapelacyjnie królują rapowe i popowe utwory, lecz w szczególności prowincjonalna część Stanów Zjednoczonych, a więc znaczny teren, to takie miejsce, gdzie ciągle muzycy grający country są chętnie słuchani (świetna muzyka musi być w zasięgu ręki: muzyka country na płytach).

W wielu przypadkach niby zainteresowała nas mocno trochę mniej popularna muzyka alternatywna (zobacz co warto dołączyć do domowej płytoteki: blues na cd/dvd), ale cóż nam z tych zainteresowań, skoro miewamy znaczne problemy z tym, aby znaleźć spośród tak znaczącej grupy alternatywnych wykonawców tych, którzy w istocie posiadają trochę talentu, ponadprzeciętne umiejętności muzyczne. Dobrym narzędziem do szukania ambitnej twórczości muzycznej są bez wątpienia rozwiązania jak choćby Spotify - można powiedzieć, że to arcygenialne narzędzie, niemal znające na wskroś nasz gust muzyczny.
17/09/18, 06:33:17