Menu strony

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

Dzisiaj głównie o muzyce islandzkiej. Bo chociaż przeciętny Polak głównie słucha typowo amerykańskich i polskich utworów muzycznych, to jednakowoż na szczęście nie można rzec, że dużo bardziej egzotyczni wykonawcy są u nas całkowicie deprecjonowani, niesłuchani.


Co prawda muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć mało rozchwytywana, lecz na całe szczęście nie jest tak kiepsko. Raduje serce, iż w chociażby wrześniu w Polsce będzie grał Gus Gus - czyli genialny zespół z Reykjaviku. Ogólnie to jest tak, że Reykjavik cechuje się rewelacyjnym życiem klubowym, islandzkie bary mają niezwykły klimacik.

Bardzo cieszy także to, że zespół Gus Gus nie będzie grał tylko w Stolicy, ale również we Wrocławiu czy Gdańsku. Zasadniczo tych miast będzie większa ilość, a więc islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest dosyć popularna, przynajmniej wśród takiej nieco bardziej rozsmakowanej publice (ciesz się przebojami muzycznymi kiedy i gdzie tylko chcesz: muzyka elektroniczna). Bardzo duże wyrazy szacunku dla Bjork, zapewne zdecydowana większość może trochę ponadprzeciętnych miłośników grania zna tę islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona niegdyś spore kontrowersje, choć oczywiście to nie były typowe kontrowersje, coś taniego, robionego na siłę. I właśnie dzięki Bjork lodowata Islandia zdobyła znaczną estymę, powszechny szacunek wśród milionów ludzi na dosłownie całym świecie.

Choćby tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemal pokazem geniuszu. Wiele osób tak czy siak nie akceptuje stylu Bjork - i fajnie, przecież kto rzekł, iż we wszystkich przypadkach nawet ktoś wspaniały nie musi być z automatu uwielbiany przez każdego. Pewnie Bjork to nawet odpowiada...

Na koniec należy jeszcze trochę napisać o pewnie mało któremu czytelnikowi znanemu muzykowi...

Interesują Cię przeróżnego typu fachowe wątki? Więc kliknij tutaj stare pieniądze skup i czytaj nasze następne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.

A mowa o Asgeirze - chłopak ma tylko 22 lata, lecz jego fantastyczny styl powoduje, że w zupełności jakoś nie widać braku doświadczenia. Zresztą w sumie jego wiek jest wielką zasługą! A więc jeśli któregoś z melomanów mocno zainteresowała niezwykła, inna, niż wszystkie inne muzyka, niech najzwyczajniej zdecyduje się sięgnąć po islandzką muzykę. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest naprawdę czymś niezwykłym, godnym polecenia (wzbogać prywatną płytotekę w prawdziwe klasyki: muzyka filmowa na płytach).
21/08/07, 07:43:03