Menu strony

Próbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Czy życie bez ulubionych piosenek jest w ogóle możliwe? Jakby nie patrzeć tak - w końcu muzyka to nie jedzenie, jakoś tam można przeżyć bez choćby codziennego słuchania ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy nigdy nie musieli tak jakby zrezygnować z przesłuchiwania muzyki.

hip-hop
Generalnie muzyka powoduje, iż nasze życie jest milsze, po prostu nie jest tak, że czujemy swoistą pustkę w głowie. No wiadomo: znakomita muza może znacznie poprawić nam dzień, zatem można powiedzieć, iż słuchanie muzy jest w naszym przypadku niezbędne do życia, to jasne.

Kolejne tematy

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

Stereo, wieża
Dzisiaj głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć przeciętny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich i polskich utworów muzycznych, to jednakże na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej niszowi muzycy są w kraju nad Wisłą najzupełniej ignorowani, niesłuchani.


Byłoby super, gdyby chociażby rap i hip-hop płyty cd/dvd były w Polsce trochę tańsze, lecz tak naprawdę trudno naciskać na przedsiębiorstwa, które trudnią się produkowaniem muzyki, płyt. Tego typu koncerny są administrowane przez mądrych ludzi, którzy wiedzą jak zapewnić każdemu z akcjonariuszy większe profity. Choć naturalnie można wymienić interesujące alternatywy, dzięki którym po prostu będziemy mieli stały dostęp do muzyki, wszystko legalne, w zupełności bez opłat. To jest naprawdę coś realnego. Jakby nie patrzeć wystarczy nieco się porozglądać, założyć konto na Spotify. Ciężko w ogóle zakładać, że takie aplikacje jak Spotify są niegodne naszego zainteresowania. Można śmiało powiedzieć, iż Spotify to nieodległa przyszłość przemysłu muzycznego (powiększaj płytotekę muzyczną taniej: śpiewana poezja na płytach).

Raduje serce, że obecnie niemal wszystkie - popularne, ale także niszowe techno, rock bądź pop płyty cd/dvd bez problemu mogą zostać przesłuchane przez nas bez większych ograniczeń, bezpłatnie, bez łamania polskiego prawa. Wystarczy trochę otworzyć oczy.

Może ów artykuł to typowy misz-masz, zatem zasadniczo nie zamieszczono w nim za wielu bardzo szczegółowych, niecodziennych ciekawostek, porad, lecz raczej nie takie miał akurat intencje autor tego artykułu. Zapamiętajmy zatem: jazz, poezja śpiewana płyty cd/dvd albo muzyka raperów wreszcie jest aktualnie dostępna dla autentycznie każdego melomana. Duża szkoda, że w wielu przypadkach nie korzystamy z tego typu opcji (zobacz newsy i zamów do domowej płytoteki: reggae płyty cd/dvd).
18/08/01, 15:11:02