Menu strony

Czasami spory zastrzyk gotówki może zaskoczyć nas niespodziewanie - możemy przykładowo odszukać na strychu stary klaser dziadka

Życie bywa pełne niespodzianek. Zwykle się ich nie spodziewamy. Mamy możliwość znaleźć albo dostać w spadku sporą kolekcję starych pieniędzy.
pomoc


Może okazać się to dla nas prawdziwym przedświątecznym prezentem.


Zwykle każdy posiada jakieś zainteresowanie. Dla pewnych osób będzie to siłownia, dla innych podróże, a jeszcze ktoś inny uwielbia zbierać stare pieniądze. Stare monety lub banknoty bywają fascynujące, ponieważ są świadkami przeszłości. Są przejściem. Zazwyczaj nie ma już pośród nas ludzi, którzy żyli dawno, ale pozostają przedmioty. Jeśli nasz dziadek zbierał dla przykładu stare pieniądze i przechowywał je w pięknym klaserze, to po jakimś czasie może być tak, że odziedziczymy jego zbiór. Jeżeli nie pałamy miłością do kolekcjonowania, to mamy możliwość klaser odsprzedać. Da nam to oczywiście korzyści finansowe, ale również świadomość, że kolekcja się nie zmarnuje. U nas pewnie leżałby głęboko w szafie, a tak trafi w ręce miłośnika, który będzie uradowany z powodu powiększenia zbioru. Dlatego warto wyszukać profesjonalny skup (AiS - skup starych książek warszawa) banknotów i zapytać o wycenę kolekcji. Jeśli posiadamy w kolekcji choć kilka wyjątkowych okazów, to cena z pewnością będzie satysfakcjonująca. Rzecz jasna, istotny będzie również stan, w jakim są banknoty. Czy nie są wyblakłe lub potargane.
Ale jeżeli ich pierwszy właściciel kochał swe hobby, to z pewnością troszczył się o swoją kolekcję. Strzegł jej jak oka w głowie i najcenniejszy skarb na całym świecie.
22/01/02, 07:22:03