Menu strony

Nasze kolekcjonerstwo ma szansę przerodzić się w interes

Numizmatyka, kojarzy nam się przede wszystkim ze zbieraniem monet, ale niewielu z nas wie, że inwestycja w monety może być również sposobem na lokowanie kaPITału i rozszerzać nasze fundusze.


Aktualnie w internecie skup monet jest coraz bardziej popularny i nie jest trudno odnaleźć doświadczonych rzeczoznawców, którzy mogą nam wyjaśnić tę dziedzinę.


Trzeba zaznaczyć, iż monety kolekcjonerskie, zawsze są bardzo wiekowe. To również jak najbardziej współczesne numizmaty, jakie mennica wydaje regularnie, na zamówienie Narodowego Banku. Aczkolwiek nie jest ich mnóstwo i nie trafiają do powszechnego obiegu, ponieważ ich renoma kolekcjonerska przewyższa wielokrotnie ich nominał. Takie numizmaty wytwarzane są z drogich surowców, czyli złota i srebra oraz są puszczane przede wszystkim na szczególne okazje.


Hobbyści początkujący, którzy pragną inwestować w skup monet często na początku nie zdają sobie sprawy, jaka jest rozbieżność pomiędzy monetą i numizmatem. Moneta ma nominał, czyli wartość zapisaną w systemie finansowym i jest używana w powszechnym obiegu, zaś numizmat nie ma takich właściwości, gdyż jego podstawowym przeznaczeniem jest ranga kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja


pl:Eric Sardinas


Wartość monet zależy o kilku czynników, między innymi od surowca, z którego zostały wytłoczone, ale również od liczby wydania, bo im bardziej niewielki nakład tym samym moneta cenniejsza.


Kolejne tematy

Jak dawać sobie radę z mnogością kanałów w tv?

telewizja
Kiedy słuchamy wspomnień naszych rodziców, o ich młodzieńczych latach, nie potrafimy się nadziwić, jak oni dali radę normalnie żyć bez takich potrzebnych sprzętów? To wręcz nieprawdopodobne, jak można było skończyć edukację bez wszystkowiedzącej Wikipedii lub wujka Google! A jak oni spędzali wolny czas? Bez gier internetowych, smartfonów i innych wynalazków, bez których my teraz nie możemy sobie poradzić. Telewizor też nie był dla dawnego pokolenia wielkim bogiem.


Naomiast stare monety mają lepsze znaczenie dla inwestorów.


rynek numizmatyczny jest niezwykle ciekawy i ma szansę nam przynieść nie tylko przychody, ale w szczególności interesujące hobby.
20/06/05, 07:54:06