Menu strony

Atrakcje turystyczne Trójmiasta

Trójmiasto to bodaj największe skupisko zachwycających zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące turystów. Każdy znajdzie w tym miejscu cokolwiek dla siebie.


Gdynia, Gdańsk i Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot


Są to trzy miasta, w których znajdują się charakterystyczne symbole. Nie byłoby Gdańska bez wodotrysku Neptuna, imponującego żurawia jak też dźwigów stoczniowych. Istotą Sopotu jest zaś tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni statek „Błyskawica” jak też żaglowiec Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie na pewno mało udany bez spacerku po molo w Sopocie. Owa specyficzna wizytówka miasta złożona jest z 2 części, spacerowej długości 511,5 metra i placu na lądzie o nawierzchni 20 tys. mkw.. Część lądowa o nawierzchni 20 tysięcy mkw. to niekończące się atrakcje. Są tam też przepiękna fontanna, latarnia morska z widokowym punktem, koncertowa muszla, bezmiar lokali gastronomicznych. W okresie letnim na placu tym aranżowane są imprezy masowe, zimową porą funkcjonuje tam sztuczne lodowisko.


Kolejne tematy

Zakupy przez internet

sklep plastyczny
Jedną z rzeczy jakie zdołamy robić za pomocą internetu są zakupy. Dotyczy to sprawunków z każdej dziedziny. Zakupy online owych produktów to duża wygoda. Mamy możność odtwarzania folderów w internecie, siedząc w komfortowym fotelu, a zamówione artykuły zostaną nam doniesione do domu.


dzieci podczas meczu


Jeżeli chodzi o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot z pewnością godny zobaczenia jest również Długi Targ w Gdańsku. Jest to poszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Trakt Drogi Królewskiej. Obecnie to jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście, w którym mieści się wiele kawiarni, pubów jak też restauracji.


Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko w tym celu, ażeby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budowle tego miasta: Ratusz, budynek poczty z odnowionym środkiem, Dom Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z 1569 roku i dom Schumanów z figurą Zeusa na szczycie.
23/02/07, 07:16:07