Menu strony

Jakie są zalety grania w gry komputerowe i planszowe?

Rozsądnie wybrane gry to świetne narzędzie rozwoju dziecka. Granie może mieć wpływ na rozkwit wielu funkcji umysłowych jak też społecznych małego człowieka.


Gry mogą rozwijać mowę, pomagają powiększyć koncentrację malucha. Gry planszowe zaś nauczają przestrzegania reguł, kalkulowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter. Jakie gry wybierać? Wszystko zależne jest od celu a także od przypadku. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy królewska gra ma wartości edukacyjne, przeważnie nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko zobaczymy zdumienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, iż królewska gra, gra popularna w Persji już VI wieku naszej epoki, uczy planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, orientację przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A pozostałe gry? Czy powinniśmy pozwolić grać dziecku w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.


Kolejne tematy

W jaki sposób oddziałuje na nasz mózg iluzjonista Warszawa może nam pokazać

wakacje
Kiedy pragniemy się troszkę rozerwać i zaliczyć coś nieprawdopodobnego, to obowiązkowo powinniśmy spojrzeć, które pokazy są oferowane w swoim rejonie, abyśmy mieli możliwość znaleźć coś dla siebie.


gry przegladarkowe


Niekiedy nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak mnóstwo obszarów dotyka temat takowych rozrywek w życiu młodych osób. Także tzw. planszówki. Granie z pociechami jest następną sposobnością do spędzenia z nimi czasu. Ma także duże walory edukacyjne. Gry planszowe przykładowo uczą one przestrzegania reguł, kalkulowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter oraz cyfr, rozwijają percepcję a także koordynację wzrokowo-ruchową, co podwyższa sprawność manualną dzieci. Wydłużają również okres, w jakim potomek może się skupić, a to poprzez zaangażowanie, to znowu dzięki współzawodnictwu i frajdy zwyciężania. Gra jest pretekstem do rozmowy.


Bywa też katalizatorem do wymierzania pytań przez dziecko i do rozmów na tematy poważne. Jest zatem również źródłem umiejętności społecznych takich jak komunikacja werbalna, wytrwałość, zachowanie kolejności.
20/12/09, 09:21:04