Menu strony

Czym jest tzw. 10 Muza, za co odpowiada oraz kiedy się zjawiła?

Czy wiesz, iż w antycznej Grecji czczono 9 Muz - patronek różnorodnych sztuk, wszakże obecnie kino oraz dzieła kinematografii uznaje się za sztukę taką samą jak np. teatr? To dlatego już od ponad stu wiosen mawia się o tzw. dziesięciu Muzach.


Aktualnie teoretycznie wszelki, kto ma smartfon wielokrotnie nakręcił choć niedługi filmik przedstawiający przykładowo bawiące się dzieci czy też zobaczony na jakiejś eskapadzie pejzaż.


kobiety na zakupach


Takowy film to znakomita pamiątka z wakacji, którą można by zobrazować swym znajomym lub swojej nie będącej na takiej wyjeździe rodzinie. Warto nadmienić, że wręcz dziś można by na wszelakie sposobności, np. ślub zamówić ekipę, jaka nakręci film z calutkiej imprezy.

Pragniesz przeczytać inne tak samo praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj program tv, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Od pewnego okresu takowy obraz filmowy może zostać zarejestrowany poprzez tzw. drona, zatem urządzenie latające, jakie w efekcie może stworzyć film z niedostępnej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest jednak o wiele więcej, używany jest np. przez biura nieruchomości do zobrazowania oferowanych nieruchomości.


Kolejne tematy

Jakie zabawki wskazane jest kupić dzieciom z okazji ich urodzin?

Klocki LEGO
W życiu naszych najmłodszych, co roku nadchodzi okres, w jakim jako poważni rodzice stajemy przed wyzwaniem zaaranżowania im przyjęcia urodzinowego. W czasie dorastania naszych pociech tego rodzaju okoliczności są bardzo hucznie obchodzone, w takim razie też musimy się niezmiernie postarać, aby zapisały się one na długo w ich myślach.


Jednak kiedy właściwie zaczęto rejestrować mobilny obraz filmowy? Za pionierów kinematografii uważa się ogólnie francuskich braci Lumière, którzy pod finał XIX wieku pracowali nad tą technologią.


Nie byli oni wszakże pionierami tzw. kinematografu, ponieważ sam August Lumière stwierdził kiedyś, że był również pewien mieszkaniec naszego kraju, pewien Kazimierz Prószyński, jaki nas znacznie wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy w Hollywood za przemysłem filmowym czekają obszerne fundusze, gdyż film to już nie narzędzie manipulacji, a nade wszystkim atrakcja.
19/02/09, 07:37:02