Menu strony

Czym jest tzw. 10 Muza, za co odpowiada oraz kiedy się zjawiła?

Czy wiesz, iż w antycznej Grecji czczono 9 Muz - patronek różnorodnych sztuk, wszakże obecnie kino oraz dzieła kinematografii uznaje się za sztukę taką samą jak np. teatr? To dlatego już od ponad stu wiosen mawia się o tzw. dziesięciu Muzach.


Aktualnie teoretycznie wszelki, kto ma smartfon wielokrotnie nakręcił choć niedługi filmik przedstawiający przykładowo bawiące się dzieci czy też zobaczony na jakiejś eskapadzie pejzaż.


kobiety na zakupach


Kolejne tematy

Znudzony codziennością? Pójdź do escape roomu

Łódź
Jesteś znudzony egzystencją? Nie masz pojęcia co jeszcze możesz w życiu zrobić, by odzyskać chęć do chociażby codziennego wstawania z łóżka? Poniższy artykuł może cię zainteresować. Toteż czytaj dalej.


Zmęczenie egzystencją przychodzi wtedy kiedy codzienność staje się męką, przez co ty możesz popaść w depresję, lub wpaść w marazm.


Takowy film to znakomita pamiątka z wakacji, którą można by zobrazować swym znajomym lub swojej nie będącej na takiej wyjeździe rodzinie. Warto nadmienić, że wręcz dziś można by na wszelakie sposobności, np. ślub zamówić ekipę, jaka nakręci film z calutkiej imprezy. Od pewnego okresu takowy obraz filmowy może zostać zarejestrowany poprzez tzw. drona, zatem urządzenie latające, jakie w efekcie może stworzyć film (polecam świeże info dotyczące tematu - barwy szczęścia kulisy wlocie) z niedostępnej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest jednak o wiele więcej, używany jest np. przez biura nieruchomości do zobrazowania oferowanych nieruchomości.


Jednak kiedy właściwie zaczęto rejestrować mobilny obraz filmowy? Za pionierów kinematografii uważa się ogólnie francuskich braci Lumière, którzy pod finał XIX wieku pracowali nad tą technologią.


Nie byli oni wszakże pionierami tzw. kinematografu, ponieważ sam August Lumière stwierdził kiedyś, że był również pewien mieszkaniec naszego kraju, pewien Kazimierz Prószyński, jaki nas znacznie wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy w Hollywood za przemysłem filmowym czekają obszerne fundusze, gdyż film to już nie narzędzie manipulacji, a nade wszystkim atrakcja.
19/11/27, 07:21:05