Menu strony

Scrapbooking to dekorowanie zdjęć w artystyczny sposób

Fotografie są pięknym zbiorem wspomnień szczególnych momentów w naszym życiu. A jeszczeuroczo zaaranżowane zdjęcia, cieszą nasze oczy podwójnie. Techniką, dzięki której nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Dzięki tej metodzie, spoglądając na kartę ze zdjęciem z wakacji dostrzeżemy nie tylko samą fotografię, lecz ususzony kwiat, którym obdarował nas ukochany, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas tego spotkania... Ponieważ formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking
Chwytanie chwil w papierową ramkę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, przed laty, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę - fotografie wkładane do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu ilustrowano odręczną notatką lub wycinkiem z gazety i... the end. Przeglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i aromatów.

Scrapbooking
Wielkim plusem scrapbookingu jest to, że jesteśmy w stanie samodzielnie aranżować nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Gazety, niewielkie przedmioty, które dowolnie zaprezentować w albumie, skrawki materiałów, a zatem wszystko to co wiąże się z naszymi wspomnieniami – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Owszem, jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, to znaczy kolorowych papierów, stempli czy dziurkaczy.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż samodzielnie zrobiony album na zdjęcia?
Chwytanie zdarzeń przy użyciu na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się wielką pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z własną kreatywnością.
23/03/07, 07:02:08