Menu strony

Co dają człowiekowi przeczytane książki?


Poziom czytelnictwa na niemalże całej kuli ziemskiej znacząco spada. Niby jesteśmy o wiele mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy tak sporo. Naturalnie i tak nie można sądzić, iż kiedyś absolutnie wszyscy zaczytywali się w książkach - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest problemem naszego społeczeństwa. Jednak prawda jest taka, że ulega pomniejszeniu liczba osób, które potrafią docenić książkę. Z jakich powodów spada ciągle czytelnictwo w Anglii, Australii, Danii czy Polsce?
książki przygotowujące do matury
No cóż, pewnie chodzi o to, iż nadal doba jest krótka - jeżeli przez znaczną część doby smacznie śpimy, pracujemy, uczymy się, a do tego posiadamy dużo znajomych, nie może przesadnie zdziwić, iż na czytelnictwo nie starczy nam wolnego czasu. Oczywiście nie można zapominać o trzech najpoważniejszych pożeraczach czasu - Internet, telewizja i granie w gierki. Zapewne gdyby przed kilkoma dekadami ludzie mieli możliwość siedzieć na Facebooku bądź Demotywatorach, dużo mniej chętnie czytaliby nawet ciekawe książki (wejdź).

Naturalnie to są wszystko wymówki - gdy pytamy się swojego znajomego z jakiej przyczyny nie przeczytał nawet Sienkiewicza, bardzo często słyszymy, iż w rachubę wchodzi nieustanny brak wolnego czasu.

Chcesz przeczytać więcej informacji (sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet/) na omawiany problem? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj, a na pewno poczujesz satysfakcję.

Dobra wymówka! Przecież ten znajomy najczęściej spędzi bardzo dużo czasu na chociażby Internecie albo oglądaniu bzdurnych filmów! A przecież książki sprawiają, że człowiek może nareszcie się wyciszyć, odpocząć. Należy również doceniać fakt, iż Książki powiększają wyobraźnię, zasób słownika czy wiedzę o bardzo wielu kwestiach.


Kolejne tematy

Propozycje księgarni muzycznych

przykładowa płyta jako prezent
Do prezentów dla wszelkich znajomych bądź koleżanek trzeba się za każdym razem silnie przyłożyć. Jak najlepiej podejść do takiej działalności? Nudny zestaw przedmiotów takich jak czekoladki czy również pewne kompletnie inne typy rozmaitych prezentów odpowiednich na każdą okazję?
Najpewniej przy myśleniu o prezencie zawsze uczynić początkową wybór najbardziej istotnych przedmiotów, które dobrze zakupić w pierwszej kolejności. Płyta z świetną muzyką, to zwykle dosyć pewny strzał. Wiele w takich sprawach zależy tutaj jednak od indywidualnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń Solenizanta czy od muzyki, którą uwielbia.


Zapewne w Internecie, na przykład na forach dyskusyjnych, trudno to zauważyć, lecz dużo osób za często popełnia głupie błędy ortograficzne. Oczywiście obecnie błędy są podświetlane, zatem to sprawiło, że ciężej o popełnienie błędu, lecz cóż z tego, skoro każdego dnia wypisujemy na przykład faktury VAT? Następny argument za tym by wreszcie sięgnąć po książkę. Nie ma skuteczniejszego sposobu na walkę z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. W dalszym ciągu będzie spadał poziom czytelnictwa, to pewne, ale miejmy przynajmniej nadzieję, iż elity nie będą zaliczały się do tego niezbyt chlubnego grona osób.
23/05/06, 07:02:09