Menu strony

W jaki sposób nauczyć się gry na gitarze?

Któż z nas, patrząc na klipy lubianych wykonawców nie rozmyślał choć raz o tym, żeby umieć grać na jakimkolwiek instrumencie, mieć swoją kapelę, dawać koncerty, nagrywać albumy i prowadzić życie rockendrollowca? Pewnie przytrafiło się to każdemu. Wielu ludzi jednak poprzestaje na wyobrażeniach, a przecież urzeczywistnienie chociaż części jest tak łatwe|! W każdym wieku możemy nauczyć się grać i dołączyć do amatorskiego zespołu, albo wręcz utworzyć swój.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
To o czym marzą zwykle faceci to nauka gry na gitarze elektrycznej. Z miejsca mają obraz sceny, piszczących wielbicielek i ich samych z fantastyczną gitarą elektryczną, na której odgrywają powalające solowe partie. Opanowanie instrumentu wymaga pracy. Zasadniczo, by grać świetnie, trzeba lat. Jeżeli jednak zadowoli nas pogranie z kilkoma kumplami kilka razy w tygodniu - nie trzeba spędzać nie wiedzieć ilu tygodni na ćwiczeniach.

Interesuje Cię, jakie były autorskie źródła (http://www.lemans.pl/)? Więc muszę zaprosić Cię, abyś zalogował się na moją inną witrynę. Tam dowiesz się wszystkiego.Jeśli marzenia o zakiełkują w naszej głowie za młodych lat powinniśmy wykorzystać najodpowiedniejszą możliwość - to szkoła muzyczna Warszawa. Potrzeba naturalnie determinacji, cierpliwości i lat ciężkiej pracy, by szkołę taką ukończyć, lecz jeśli mamy taką opcję - na pewno warto. Nauka pod okiem profesjonalistów najwyższej klasy da najlepsze wyniki.

muzyka
Zanim jednak udamy się do sklepu muzycznego czy szkoły musimy podjąć jedną ważną decyzję - który instrument kupić? Warto w tej sytuacji poprosić o pomoc, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto muzyką para się od długiego czasu. Z pewnością rozwieje nam wątpliwości. Na przykład - nauka gry na perkusji - można odnieść wrażenie, że to dość łatwe, w końcu jaki to kłopot walić w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga niezłej kondycji fizycznej, idealnego wyczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim. A z tego większość adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Pomyślmy zatem na czym chcemy grać, a potem - zwyczajnie się tego nauczmy!
Na podstawie danych z: Music School
Napisał: Adam Kozłowski
20/02/09, 12:11:07