Menu strony

Legendy muzyki rozrywkowej

Muzyka odgrywa wielką funkcję w naszym życiu i towarzyszy ludziom od początków istnienia. Była zarówno sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i owocem geniuszu. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich przyrządów jak radio i nośników muzyki, takich jak płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się też kształtować gusta muzyczne, a popularni twórcy mogli liczyć na tłumy wiernych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie utwory z pamięci.

the doors
Brytyjska grupa The Beatles była bodajże pierwszą w dziejach, która wzbudziła tyle rozmaitych uczuć. Cudowna czwórka z Liverpoolu umiała rozgrzać do białości tłumy dziewcząt, które każde ich pojawienie się na scenie nagradzały przeraźliwym wrzaskiem. Była to rekordowa popularność, jak na owe czasy. Według wielu plebiscytów członkowie The Beatles są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich nagrania osiągały rekordowe nakłady. Po pewnym czasie chłopcy z Liverpoolu zrewolucjonizowali zarówno swój wizerunek sceniczny, jak i muzykę. Ich kompozycje były co raz bardziej ambitne, a słowa piosenek- poważniejsze. Dało się także zauważyć fascynacje kulturą indyjską. Grupa rozpadła się po odejściu najpierw Johna Lennona, a następnie Paula McCartney’a.

Tego typu popularności zaznał amerykański zespół The Doors. Grupa odnosiła wspaniałe sukcesy głównie dzięki barwnej osobie lidera grupy, Jima Morrisona. Jego niezwykłe, liryczne teksty i osobowość sceniczna zwabiała na występy wielkie tłumy ludzi. Ale The Doors to też doskonała gra innych członków grupy, których niezwykłe popisy do dziś fascynują wielbicieli tej grupy. Członkowie zespołu nie byli miłymi chłopcami i niesłychanie często łamali różne bariery. Ich wielką karierę zniszczyła tragiczna śmierć Morrisona.

Obie te grupy połączyło mnóstwo spraw.

Szalenie interesującym wydał Ci się ów wpis i opisane tu wiadomości? To świetnie! Wejdź w poniższy link i przejdź na następny adres tej witryny (https://www.winnicadwiegranice.pl/wina-polskie/).

Członkowie tych zespołów zostali chodzącymi bożkami muzyki. Ich kompozycje weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich twórczości wzorują się kolejne pokolenia młodych twórców, ciągle doszukując się w niej coś innego. Obie grupy do dzisiaj posiadają rzesze oddanych wielbicieli.


Kolejne tematy

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

Stereo, wieża
W tym tekście przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo choć statystyczny Polak przede wszystkim słucha amerykańskich oraz polskich piosenek, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że bardziej niszowi wykonawcy są nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.
22/05/03, 07:01:11