Menu strony

Potencjał polskich grafików

Jan Dziaczkowski przez bardzo wielu koneserów sztuki uznawany był za jednego z tych artystów w Polsce, w którym tkwił ogromny potencjał, który został przerwany tragiczną śmierć, która miała miejsce w Tatrach wrześniem 2011. Jan Dziaczkowski parał się fotografią, ilustracją oraz kolarzem. W 2007 został absolwentem warszawskiej ASP na kierunku malarstwa. Podczas swej bardzo krótkiej kariery artystycznej nawiązał współpracę z Fundacją Sztuk Wizualnych ZAPF i S-ka w Krakowie oraz udzielał się jeszcze w bardzo wielu innych ciekawych przedsięwzięciach.


Kredki do rysowania
Jan Dziaczkowski nie był tylko ulubieńcem polskich miłośników sztuki. Jego talentem artystyczny był doceniany również poza granicami naszego kraju.

Pragniesz przeczytać kilka kolejnych naszych tekstów? Fantastycznie! Pragniemy więc poinstruować Cię, że jesteśmy na stronie - wyszukasz nas w podanym linku.

Świadczy o tym fakt, iż jego dzieła wiele razy były prezentowane na wielu znanych wystawach rozsianych po całym świecie.

Pokazy w USA czy Hiszpanii nie były przypadkiem. Śmierć tego 28-letniego artysty odbiła się olbrzymim echem w środowisku artystycznym, które reprezentował. Gro jego przyjaciół oraz znajomych z branży po dziś dzień nie może pogodzić się z faktem, że już nigdy więcej nie zobaczą jego nowych dzieł. Dla wielu z nich przed Dziaczkowskim sława światowego formatu stała otworem. Jego brak będzie odczuwalny również dlatego, że był to pogodny jak również życzliwy człowiek.

Sztuka malowania
Ogromną popularnością na świecie cieszy się polska artystka graficzna Luiza Kwiatkowska. Pracuje ona od paru lat ze uznanym pisarzem Juliuszem Erazmem Bolkiem, który jest laureatem Nagrody Światowego Dnia Poezji, która została utworzona przez UNESCO. Kwiatkowska znana jest przede wszystkim z tego, że jej graficzne wizje charakteryzują się świeżością jak również i innym, oryginalnym sposobem widzenia rzeczywistości.

Nowe spojrzenie na niektóre kwestie z pewnością jest dla wielu interesujące, i dlatego Kwiatkowska jest uznanym twórcom na całym globie. Szczególne połączenie kreatywności Erazma Bolka a także Luizy Kwiatkowskiej dały idealne rezultaty. Bardzo wielu krytyków uważa, że taka mieszanina powoduje, że efekty pracy są tak imponujące. Obu tym artystom znakomicie udało się przenieść poezję na odzież. To zupełna nowość >> więcej pod tym łączem http://www.angelka.pl/, która nie mogła nie zostać niezauważona - na więcej informacji.
19/11/01, 07:07:04