Menu strony

Najpopularniejsi artyści muzyki rockowej

Muzyka rockowa dzisiaj nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparęnaście lat temu. Prawie każdy miał kontakt z rockiem w radio albo telewizji. Muzyka rockowa często stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to gatunek muzyczny odznaczający się brzmieniem, które tworzy się najczęściej poprzez gitary akustyczne lub elektryczne.
Elementarną częścią rocka jest też sekcja rytmiczna w skład której wchodzą bębny i gitara basowa. Nierzadko w rocku wykorzystywane są również instrumenty klawiszowe. Naturalnie rock jest podzielona na bardzo dużo podgatunków. Wyliczyć w tym miejscu można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młode pokolenie oprócz rocka słuchają też innych typów muzyki. Jednakże dawniej rock utożsamiany był nie tylko z cięższą i szybką muzyką, lecz również ze specyficznymi strojem, wyglądem, stylem czy również sposobem bycia. Spora liczba fanów rocka prezentowało również postawy rebelianckie.

Kolejne tematy

Muzyka rock cieszy się nadal bardzo dużym zainteresowaniem

płyta The Dark Side of The Moon
Rock, to muzyka która gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można stwierdzić, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada niesamowicie dużo wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniejszych zespołów, które przeważnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest szczególnie na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co przekłada się głównie na to, że wciąż w przeważającym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do całego brzmienia takiego gatunku muzycznego.


gitara
Jednym z zespołów muzycznych, który odcisnął swoje piętno na kartach historii rocka to Deep Purple. To ogromnie popularny zespół pochodzący się z Anglii, który swą działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz zespół sprzedał ponad 100 milinów płyt na całym świecie, zapisując się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swoich zwolenników, którzy kochają ich za świetne płyty oraz koncerty.

Zapewne masz chęć przeczytać komentarz z witryny? Jeżeli tak, to rewelacyjnie. Może i Ty będziesz miał ochotę napisać nam swą opinią.

Do największych hitów grupy możemy zaliczyć piosenki takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest również rozpoznawalny na całym globie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która także rozpoczęła swą działalność w Wielkiej Brytanii i od niemal czterech dekad tworzy muzykę heavy metalową. Każdy ich fan potwierdzi, że Iron Maiden to legendarny zespół odznaczający się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami na gitarach, a także niemal operowym śpiewem.

Warty zauważenia może być fakt, że Iron Maiden w składzie ma aż trzech gitarzystów plus perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz front mana grupy czyli wokalistę. Zespół ta do wciąż tworzy nowe płyty i koncertuje na całym globie zachwycając coraz to młodszych słuchaczy.
23/06/18, 14:01:04