Menu strony
Muzyka
Stereo, wieża

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

W tym tekście głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć statystyczny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich i polskich utworów, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej egzotyczni muzycy są u nas całkowicie deprecjonowani, niesłuchani.
perkusja

W jaki sposób nauczyć się gry na gitarze?

Któż z nas, patrząc na klipy lubianych zespołów nie marzył choć raz o tym, by potrafić grać na którymś instrumencie, założyć własną kapelę, jeździć w trasy koncertowe, nagrywać albumy i prowadzić żywot rockendrollowca? Pewnie zdarzyło się to każdemu. Większość ludzi jednak zatrzymuje się przy marzeniach, a przecież zrealizowanie chociaż części jest tak proste|! W każdym wieku można nauczyć się grać i przyłączyć się do amatorskiego zespołu, lub nawet założyć swój.
beatles

Legendy muzyki rozrywkowej

Muzyka odgrywa wielką funkcję w naszym życiu i towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Była zarówno sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i wielką sztuką. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich urządzeń jak radio i nośników muzyki, takich jak płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się również wykształcać gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na grupy wiernych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Kupujmy oryginalne płyty muzyczne?

Żyjemy w czasach, w których internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – dość poważnie uderzył w cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Co prawda otworzył on przed artystami całe mnóstwo zupełnie nowych, niezwykle interesujących możliwości, ale jednocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest znacznym problemem.

Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była miejscem, w którym chętnie grali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy oraz w dalszym ciągu jesteśmy znacznym państwem, jednym z największych na Starym Kontynencie, lecz tak czy siak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał Polski był maksymalnie wykorzystany. Na całe szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, choćby w lato będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, a więc jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na całym świecie.
pearl jam

Jakiej muzyki najchętniej słuchamy obecnie?

Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet śmiało zaryzykować określeniem, że hobby to wybitnie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustannie rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy wybitnie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która jak najbardziej jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa pomimo tego wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, obojętnie od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej natomiast także w temacie muzyki posiadamy wybitnie zróżnicowane zdanie.
koncert

Czy w ogóle da się zrobić w dzisiejszych czasach karierę w muzyce?

Świat niemal zwariował na tle programów muzycznych - mowa w owym momencie o takich programach TV, które tak jakby pomagają w poszukiwaniu gwiazd, niezwykłych muzyków. W zasadzie osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest możliwe, nawet w Stanach Zjednoczonych, ale oczywiście w ogromnym błędzie są takie osoby, które twierdzą, że programy takie jak Idol i tak nic nie dadzą. Bez paniki - jeżeli ktoś potrafi fajnie śpiewać, a na dodatek cechuje się niezwykłą charyzmą, pewnie ma znaczące szanse na zaistnienie.
nowożeńcy

Jak wybrać najlepszą muzykę na eleganckie przyjęcie ślubne?

Wybór idealnej muzyki na przyjęcie ślubne to bez wątpienia istotna sprawa. W ogromnym stopniu to właśnie muzyka ma wpływ na charakter i nastrój naszego przyjęcia. Niezwykle ważne więc okazuje się wybranie odpowiedniej grupy muzycznej, jak również stworzenie odpowiedniej listy utworów wykonywanych podczas wesela. Bardzo często zorganizowanie wszelkich kwestii związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.
Odtwarzacz mp3

prędkie zakupy w internecie

Zakupy przez internet stały się już powszedniością dla większości Polaków i stanowią coraz poważniejszą opcję dla sprawunków w sklepach tradycyjnych. Chociaż same zakupy częstokroć sprawiają nam dużą przyjemność, to cała towarzysząca im otoczka niekoniecznie. Brak przymusu dojścia i spacerowania po wielu różnych sklepach rtv to wielka zaleta.
zespół na wesele

W jaki sposób wyłowić właściwy zespół weselny?

Zaaranżowanie wesela z pewnością jest zadaniem ciężkim. Jako narzeczeni w wielu przypadkach nie możemy się doczekać jego zorganizowania, jednak liczba obowiązków, jaka musi zostać przez nas osobiście dopilnowania w wielu przypadkach nasz przerasta. W tym miejscu mowa nie tylko o wyłonieniu sali czy zaproszeniu wszystkich gości, ale także o zapewnieniu wszystkim uczestnikom wyjątkowych wrażeń. Elementem, który ma kluczowe znaczenie w tym przedmiocie jest oprawa muzyczna naszego wesela. Będzie ona bowiem kreowała cała atmosferę naszego najważniejszego wydarzenia w życiu. To właśnie wybrane przez nas zespoły weselne będą w znacznym stopniu oddziaływały na przebieg wesela, w takim razie też warto, by tym zadaniem zajęli się fachowcy. W ogólnym mniemaniu lubianą praktyką stało się w podobny sposób angażowanie Dj'a na uroczystość weselną, niemniej jednak odgrywana z płyt muzyka nigdy nie dostarczy nam wielu wrażeń. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że wybór zespołu weselnego jest zadaniem stosunkowo trudnym, dlatego że w szeregu przypadków ich zróżnicowanie jest duże. Jakie kroki w związku z tym musimy koniecznie wykonać, jeśli zależy nam na dokonaniu dobrego wyboru?
1 2 3 4