Menu strony
Muzyka
Deep Purple

Zaskakujące gwiazdy na festiwalach polskich

Kolejny rok będzie obfitował w wiele eventów i koncertów muzycznych, ku wielkiej uciesze pasjonatów. Nie tylko fani muzyki z naszego kraju, jednak również z zagranicy z chęcią skorzystają ze sporych możliwości im proponowanych. Od ubiegłego roku szczególnie głośno jest o raczkującym dopiero zespole angielskim Disclosure, który z niemałym zapałem tworzy elektroniczne połączenia, wyrażając tym samym swoje pomysły. Grupa Deep Purple w Polsce powraca ze zdwojoną siłą, bo aż na dwa koncerty. Będzie się działo!
system of a down

Które ekipy branży muzycznej na scenie rockowej są rozpoznawalne na znaczną skalę?

Muzyka bezsprzecznie jest wybitnie ważnym elementem naszego codziennego funkcjonowania. To właśnie dzięki niej po wielokroć jesteśmy w stanie zapomnieć o wybitnie trudnych problemach naszego życia, które niestety po wielokroć przytłaczają nas niesłychanie mocno. Niemniej wprawdzie muzyka jest również wybitnie bogatą dyscypliną dnia codziennego.

Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była miejscem, w którym z ogromną chęcią grali zagraniczni wokaliści. Co prawda byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy sporym państwem, jednym z najludniejszych na kontynencie, ale tak czy siak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystywany. Ale na szczęście w tym momencie jest lepiej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na świecie.
Stereo, wieża

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

W tym tekście przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo choć statystyczny Polak przede wszystkim słucha amerykańskich oraz polskich piosenek, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że bardziej niszowi wykonawcy są nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.
Muzykanci, zespół muzyczny

Doskonała kompozycja utworów muzycznych świata

Muzyka świata to element, który czasami ciężko ująć w sztywne ramy i opisać za pomocą definicji. Na pewno jest ona ważnym elementem życia człowieka, pozwala bowiem na przekazywanie emocji, jak również na relaks i wyciszenie oraz wprawianie się w wiele innych nastrojów. Najczęściej muzyka z danego państwa czy regionu posiada charakterystyczne elementy wspólne.

Sprawdź, które muzyczne inspiracje podpowiada swym klientom księgarnia muzyczna

Niezwykłe dźwięki jazzu uspokajają słuchających nie od dziś. Jeżeli chodzi o artystę takiego jak Marcin Kydryński Siesta, czyli prowadzona przez niego stale od 2001 roku audycja w programie Trzecim Polskiego Radia, ma same dobre recenzje. Mąż Anny Marii Jopek systematycznie realizuje swe założenia, dzięki czemu doczekał się grona wiernych słuchaczy. Marcin Kydryński stawia na muzykę z pogranicza smooth jazzu, swingu czy cool jazzu.

Który rodzaj muzyki jest najodpowiedniejszy dla maluchów?

To, jakiej muzyki słucha dziecko, posiada wielki wpływ na jego zachowanie. Właściwie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich kapelach lubuje się ich latorośl. Obecna branża rozrywkowa jest kiepska, tak mówią nawet najbardziej stonowani publicyści.
Rocking Residence BoMB

Stwórz własną kolekcję płyt z muzyką!

Jeżeli ktoś uważa się za prawdziwego miłośnika jakiegokolwiek gatunku muzycznego to niewątpliwie chce zrobić dosłownie wszystko, co tylko jest możliwe aby w najwyższym możliwym stopniu móc po prostu połączyć cały swój styl życia z taką muzyką. Możliwości tego typu są naturalnie wręcz ogromne; warto na przykład zainteresować się trochę bliżej możliwością kupowania płyt cd.
Bob Marley reggae

Próbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez ulubionej muzyki jest w ogóle realne? W sumie tak - w końcu nawet genialna muzyka to nie woda, jakoś da radę żyć bez choćby codziennego przesłuchiwania ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy nigdy nie byli zmuszeni tak jakby zrezygnować z muzyki.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Który gatunek muzyki jest przez nas z przyjemnością wybierany?

Muzyka jako jedna z dziedzin naszego życia bez wątpliwości niejednokrotnie towarzyszy nam podczas różnych przeżyć w trakcie naszego bardzo trudnego funkcjonowania . Niemniej jednakże jak się okazuje nasze gusta muzyczne po wielokroć są ogromnie odmienne, w następstwie tego tez trudno jest znaleźć muzykę uniwersalna, która w dużej mierze nadzwyczaj dobra dla każdego.
1 2 3 4