Menu strony
Fotografia

Hiperrealizm w malarstwie i fotografii

Hiperrealizm jest nurtem w malarstwie, który miał miejsce w XX wieku. Charakteryzował się on tym, że starał się pokazywać rzeczywistość z jak największymi detalami. Dokładne odwzorowaniem było tutaj głównym czynnikiem, który był brany pod uwagę przez artystów malarzy. Termin ten pierwszy raz pojawił się w USA. Był kierowany do malarzy, którzy starali się odtworzyć na płótnie zdjęcie.

Jak dobrać obiektyw fotograficzny

ostatnio fotografia stała się niezwykle modną dziedziną sztuki. W ciągu wielu lat od wynalezienia fotografii ludzie przyzwyczaili się do uwieczniania różnych chwil życia za pomocą fotografii. Wiele osób lubi drukować zdjęcia przedstawiające swoich bliskich i na przykład stawiać je w swoich domach. Sprzęt do wykonywania zdjęć, tak samo jak dużo innych akcesoriów, podlega stałej ewolucji. Postęp technologiczny w zakresie tego rodzaju sprzętu jest bardzo szybki.
Scrapbooking

Scrapbooking to dekorowanie zdjęć w artystyczny sposób

Zdjęcia są niezwykłym zbiorem wspomnień szczególnych momentów w naszym życiu. A jeszcze ładnie oprawione zdjęcia, koją nasze zmysły. Metodą, dzięki której nasze prywatne kolekcje będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że kierując wzrok na kartę wakacyjnym zdjęciem dostrzeżemy nie jedynie zdjęcie, ale zasuszony kwiat, którym obdarował nas ukochany, miłosny liścik, napisany z myślą o nas tego dnia... Albowiem formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.
maska

Czym charakteryzuje się kultura nowoczesna?

Na kulturę wszystkich państw wpływa wiele aspektów. Kultura współczesna obejmuje wszelkie aspekty z nią połączone, dziejące się współcześnie i mające wpływ na życie kulturalne w kraju. Do głównych elementów kultury zaliczyć można takie aspekty jak sztuki plastyczne, muzyka oraz literatura. Ważne są sukcesy danego kraju na polu tych dziedzin, a także wybitni ich reprezentanci.