Menu strony
Płyty
Bob Marley reggae

Próbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez ulubionych piosenek jest tak naprawdę czymś możliwym? Jakby nie patrzeć tak - w końcu muzyka to nie jedzenie, jakoś tam można przeżyć bez choćby codziennego przesłuchiwania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednak byłoby perfekcyjnie gdybyśmy nigdy nie musieli tak jakby zrezygnować ze słuchania muzyki.
fabryki w Bełchatowie

Co to są okładki disccover, z czego okazują się być robione oraz kto je w ogóle kupuje?

Aktualnie wiele ludzi zna język angielski na tyle, aby znajdować w nim pewne tzw. chochliki. Przy takiej zabawie należy wszakże niezwykle uważać, ponieważ dialekt Shakespeare'a, tak jak własny rodzimy, pełny jest różnych gier słownych.


Co to są okładki disccover, z czego okazują się być robione oraz kto je w ogóle kupuje?

Niezłym dowodem jest określenie twórcy okładek na płyty winylowe, jaka jest zwyczajnym połączeniem angielskich słów disc (płyta) i cover (okładka), a równocześnie brzmi niezwykle tak jak odmienne określenie z takiego języka, czyli discover (odkryć/poznać).
Młodzież, pokój młodzieżowy

Kupujmy oryginalne płyty muzyczne?

Urodziliśmy się w czasach, kiedy to internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo poważnie uderzył w cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Co prawda otworzył on przed muzykami sporo zupełnie nowych, bardzo ciekawych możliwości, ale jednocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe stało się sporym problemem.

Świetnych koncertów jest u nas coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była tym miejscem, gdzie z ogromną chęcią grywali zagraniczni muzycy. Co prawda byliśmy oraz nadal jesteśmy sporym państwem, jednym z najludniejszych na kontynencie, ale tak czy siak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał Polski był maksymalnie wykorzystany. Na całe szczęście teraz jest fajniej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na całym świecie.
Słuchawki, muzyka

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć popularna muzyka, taka, która jest ciągle zapuszczana w rozgłośniach radiowych i w telewizji nierzadko wpada w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć w zasadzie się nie wyróżniają, to jednakowoż potrafią mile zaskoczyć, sprawić, że nawet jeżeli ogólnie nie słuchamy popularnych kawałków, tak czy siak nie jesteśmy w złym humorze.
Stereo, wieża

Islandzka muzyka to coś fantastycznego!

W tym tekście głównie o muzyce z Islandii. Bo chociaż statystyczny Polak głównie słucha amerykańskich i polskich piosenek, to jednakowoż na szczęście nie można rzec, że bardziej niszowi muzycy są u nas najzupełniej ignorowani, niesłuchani.
Deep Purple

Koncerty muzyczne mają niepowtarzalną magię

Chadzanie - jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju koncerty to z pewnością przyjemna rozrywka. Chociażby koncert legendarnego Petera Gabriela czy Sky Ferreiry to było coś niesamowitego. Nawet jeśli nie jesteśmy mega fanami określonego wykonawcy \ zespołu, to i tak będziemy bardzo szczęśliwi. Zakładając, że potrafimy się bawić.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Który gatunek muzyki jest przez nas z przyjemnością wybierany?

Muzyka jako jedna z dziedzin naszego życia bez wątpienia po wielokroć towarzyszy nam podczas różnych przeżyć w trakcie naszego nadzwyczaj trudnego funkcjonowania . Niemniej wprawdzie jak się okazuje nasze gusta muzyczne w wielu przypadkach są bardzo odmienne, w związku z tym tez trudno jest znaleźć muzykę uniwersalna, która w dużej mierze bardzo dobra dla każdego.
Koncert rockowy

rodzaje muzyki cieszą się kolosalnym zainteresowaniem społeczeństwa?

Muzyka jest jednym z ogromnie nielicznych elementów, które praktycznie dotykają każdego z nas. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że nikt z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić w szeregu przypadków dobrej pracy, bez raz za razem olbrzymiego wsparcia jakiego udziela nam muzyka w trakcie wykonywania naszych obowiązków.
Słuchawki, muzyka

Czego słuchamy najchętniej?

Niełatwo się nie zgodzić z tymi znawcami, którzy zauważają zupełny upadek popu. W 2013 roku odbyło się rozdanie wyróżnień telewizji MTV, na którym śpiewała słynna Miley Cyrus. Jej występ był koszmarnym epatowaniem golizną i wulgaryzmami, co spowodowało wielki niesmak pośród widowni i komentatorów. Od wielu lat można dostrzec, że muzyka przestała mieć znaczenie – obecnie dominują łatwe teksty, proste rytmy i epatowanie seksem oraz bogactwem.
1 2