Menu strony
Instrument
perkusja

W jaki sposób nauczyć się gry na gitarze?

Któż z nas, patrząc na klipy lubianych zespołów nie marzył choć raz o tym, by potrafić grać na którymś instrumencie, założyć własną kapelę, jeździć w trasy koncertowe, nagrywać albumy i prowadzić żywot rockendrollowca? Pewnie zdarzyło się to każdemu. Większość ludzi jednak zatrzymuje się przy marzeniach, a przecież zrealizowanie chociaż części jest tak proste|! W każdym wieku można nauczyć się grać i przyłączyć się do amatorskiego zespołu, lub nawet założyć swój.

Jaką gitarę wybrać na pierwsze lekcje?

Wielu młodych ludzi decyduje się zacząć swoją przygodę z „wiosłem”, mając nikłe pojęcie o tym, którą gitarę wybrać i na na czym się skupić przy kupnie instrumentu. Odpowiedź na zadane pytanie to po prostu podstawa, nie jest to jednak sprawa łatwa. Bardzo często zależy to po prostu od pieniędzy, jakie chcemy przeznaczyć na pierwszy instrument.

Jaka gitara na start?

Wielu młodych osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z „wiosłem”, mając małe pojęcie o tym, jaką gitarę wybrać i na co zwrócić uwagę przy kupnie instrumentu.
Odpowiedź na to pytanie to absolutna podstawa, nie jest to jednak sprawa banalna. Bardzo często zależne jest to po prostu od funduszy, jakie mamy zamiar przeznaczyć na pierwszy instrument.